Стіни, стеля і сходи з випаленого дерева (структурована сосна)

Sklepinnya steli z vypalenoyi strukturovanoyi sosny.

Склепіння стелі з випаленої структурованої сосни.

Sxody, "husyachyj krok" z vypalenoyi strukturovanoyi sosny.

Сходи, “гусячий крок” з випаленої структурованої сосни.

vypalene_derevo_sosna12

Стіна і двері з випаленого дерева

vypalene_derevo_sosna11

Яскрава текстура випаленого дерева зблизька

vypalene_derevo_sosna09

Масивні бруси каркасу випалені і структуровані – чудовий декор і захист від комах і гниття.

vypalene_derevo_sosna08

Сходи як іс тіни і стеля виготовлені з випаленого дерева

vypalene_derevo_sosna07

Гусячий крок – сходи що дозволяють переміщатися безпечно і зручно в умовах обмеженого простору

vypalene_derevo_sosna06

Сходи гусячий крок з випаленої сосни – у повний зріст

vypalene_derevo_sosna05

Гусячий крок – сходи що дозволяють переміщатися безпечно і зручно в умовах обмеженого простору

vypalene_derevo_sosna04

Випалені дошки сосни використано для оздоблення стін та стелі

vypalene_derevo_sosna03

Випалене дерево (структурована сосна), фарба + лак

 

Випаленим деревом (сосною) обшиті стіни веранди заміського будинку в Київській області, цю ціково роботу майстри „РіЧ” виконали влітку 2015 року. Задача стояла нетривіальна – зімітувати дуже старі, кілька разів фарбовані і при цьому затерті дошки від яких би віяло старовиною і „пахло теплим морем”(цитита заовника).

Замовник кілька років тому відвідав Французьке середземноморське узбережжя і хотів повторити  колорит старих провансальських будівель. Окрім того була вимога викистовувати натуральні матеріали (масив дерева) і нетоксичні покриття. На той час в Україі вже був представлений широкий вибір ламінованих плитних матеріалів (МДФ, ДСП покриття підлоги) які імітували старе, потерте, структуроване дерево – від цього всього різноманіття ми відразу відмовились і почали експерементувати з деревом і вогнем.

Найкраще випалюванню піддаються хвойні породи дерева – за рахунок яскраво проявлених річних кілець, деревина після випалювання має глибоку і водночас дуже „мяку” структуру, щось схоже можна відчути на дотик взявши до рук хвойну дощечку, що плавала в морі якійсь час.

Брашируваннм дерева можна досягти схожого ефекту але, навіть неспеціаліст (з завязаними очима – на дотик) одразу відрізнить дерево після випалювання (плавні, мякі перепади текстури) і брашироване дерево (гострі прошкрябані щіткою волокна).

Окрім того частою проблемою хвойних порід є вихід смоли – випалювання дерева знімає цю проблему. Справа в тім, що температура масиву дерева  під час випалюивання піднімається і надлишок смоли виходить з пор і згорає на поверхні.

Випалене дерево на цих фото пофарбовано водорозчинною фарбою і вкрито матовим акриловим водорозчинним лаком. Таке покриття дозволяє витримати високі екологічні стандарти нетоксичності і при цьому забезпечити легке прибирання і миття дерев’яних поверхонь.

Кілька слів варто сказати і про сходи на другий поверх будинку – сходи теж виконані з випаленого дерева і реалізовані по схемі „гусячий крок” – таке рішення дозволяє зробити сходи з дерева зруними і головне безпечними при великій висоті і обмеженій глибині сходового маршу. ПІдпорка по середині сходинки дозволяє зміцнити, послаблену вирізом „гусячого кроку” сходинку на прогин в центрі, а збирання дерев’яних сходів на спеціальний водостійкий поліуритановий клей дозволяє уникнути скрипіння дерев’яних сходинок протягом всього строку експлуатації сходів з випаленого дерева.

Ми маємо багатий досвід у випалюванні дерева і подольшої роботи з випаленим деревом, а також різноманітних покриттів для випаленої сосни і інших порід. З випаленого дерева (сосна, ясен, дуб, канадський кедр) ми робили меблі, підлоги терас відкритих терас, оздоблення фасадів і дахів(!) будинків, обідні і робочі столи, тумби під рукомийник для ванної кімнати, стільниці для кухні і інші вироби.

Звертайтесь в „РіЧ” – ми не боїмося експерементувати і знаходити саме ту реалізацію вашої мрії яка буде максимально наближена до ОРИГІНАЛУ.