Тексти

В цоьму розділі розміщені цікаві статті про технології виробництва, обробки і покриття меблів з натурального дерева, просто оберіть тему і перейдіть за посиланням:

  1. Вощення меблів з дерева
  2. Випалення деревини при виробництві меблів.
  3. ДСП чи дерево, цільно-дерев’яні меблі чи тільки фасад з натурального дерева?
  4. Дерево проти ДСП. Гумореска з долею правди

Вощення меблів з дерева – традиційна обробка деревини бджолиним воском для захисту і придання глибокого матового блиску дерев’яним меблям.Натуральний віск має багато цілющих властивостей. Але найголовнішою для нас є властивість воску запобігати гниттю деревини і відштовхувати вологу(бджолиний віск – неводорозчинний).

Про консервуючі і антибактеріальні  властивості бжолиного воску знали скіфи і перси, вони використовували віск для бальзамування царів. Протягом століть художники користувались фабами з бжолиного воску. На стінах будинків міст Геркуланума і Помпеї було знайдено росписи виконані восковими фарбами. Ці міста були засипані попелом і землею але восковий роспис не втратив краси. Якщо яблуко обробити бжолиним воском воно не псуватиметься до наступного врожаю.

При вощенні деревини як розчинник для воску використовується натуральний живичний скіпідар. Скіпідар виготовляють з з живиці (смоли) хвойних порід дерев тому він має приємний хвойний аромат. Скіпідар застосовують в медицині і фармакології як бактерицидний засіб. Віск в поєднанні зі скіпідаром надійно захищають дерев’яні меблі від вологи. Існують різні види вощення, але загалом вощення поділяється на поверхневе і глибоке. На більшості поверхонь дерев’яних меблів достатньо простішого поверхневого вощення, але стільниці на кухні, меблі ванних кімнат, низ ніжок, вуличні меблі потребують сильнішого захисту від води. На таких меблях з дерева застосовується глибинне термо вощення, коли нагріта суміш скіпідару і воску наноситься кілька разів, новий шар після повного всотування попередньго (останній шар шліфується шерстяною тканиною). Скіпідар (чудовий природній розчинник) і висока температура дозволяють деревині просататися воском більше ніж на 8 мм углиб. Навіть щільні породи дерев, дуб наприклад чудово надаються до глибинного термо-вощення (випалена і провощена дубова кухонна стільниця автора статті служить більше 2-х років, не розсихається, не тріскається, не мажеться і чудово миється на радість господині). В результаті отримуємо єкологічно чисті меблі з дерева яким не страшна волога, паразити (шашіль дуже не любить скіпідар і віск). Такі дерев’яні меблі служитимуть поколінням нащадків, не гнитимуть і не розсихатимуться.

Часто дерев’яні меблі закривають шпоном або синтетичними лаками-фарбами, таким чином ми як-би відгороджуємось від дерева (знаючи що меблі дерев’яні, торкнутися дерева не має можливості). До тогож абсолютно безпечних штучних покриттів не існує. Тому способи єко-обробки  це ідеальне рішення для житлових приміщень, особливо кухонь, спалень і дитячих кімнат.

Поверхні провощених єко-меблів хочется торкнутися адже ви відчуєте фактуру і тепло живого дерева. Вощення надає  дерев’яним біо-меблям легкий медовий аромат. Детальніше за телефонами:

(044) 232-69-67;

(044) 360-57-50;

(093) 850-33-34.


—————————————————————————————

Випалення (випалювання) деревини при виробництві меблів. Випалення традиційна обробка деревини для меблів. Метою випалення  є:

–         дезінфекція і створення зовнішнього захисного шару золи –  паленої деревини, адже обпалене дерево не гниє.

–         Надання дерев’яним поверхням характерного темного кольору (дуб – чорний, сосна – коричнева).

–         Надання дерев’яним поверхням меблів рельєфності. М’якші волокна між річними кільцями горять швидше, а твердіші – кільця, сучки – повільніше. В результаті отримуємо рельєфну поверхню дерев’яних меблів, торкаючись якої складається враження що це старовинні, антикварні меблі.

Вдавнину випалення деревини проводилось на розпеченому вугіллі, зараз достатньо газового балону і пальника. Після випалення деревину для виробництва меблів зачищають металевими щітками вручну вздовж волокон або різноманітними шліфмашинами. Після вощення правильно вечесана обпалена деревина не мараєтся и не має запаху паленого.

При виробництві меблів з дерева “Майстерня колоритних меблів РІЧ” намагається використовувати єкологічно чисті матеріали і способи, випалення деревини – безпечне для вашого здоров’я і навколишнього середовища. Випалені провощені дерев’яні меблі надзвичайно довговічні і єкологічні, це меблі з характером вироблені в атмосфері дружби і взаємодопомоги.

(044) 232-69-67;

(044) 360-57-50;

(093) 850-33-34.

——————————————————————————————————–

Напевно у багатьох на горищах і дачах залишилися дерев’яні меблі яка зберегли свою функціональність, а при користуванні і нескладному догляді зберегли б і зовнішній вигляд старовинних меблів з натурального дерева. У наш час прагнення до масовості, меблі з дерева замінюють на меблі зі штучних (не завжди якісних та безпечних) матеріалів, часто, при цьому приміщення втрачає свою родзинку.
Чи негативно ДСП, МДФ, ДВП впливає на організм (адже впливає в будь-якому випадку хоча-б “запахом нових меблів”) – питання неоднозначне, варто зауважити, що чесної інформації в інтернетах (і не тільки) ви не знайдете. Просто тому що виробники ДСП, МДФ, ДВП – ніколи не скажуть про його шкоду, а ті хто роблять меблі з натурального дерева (часто з ДВП-шним каркасом) з важливістю професорів лякають нас фармальдегідами, бронхітами, кон’юнктивітами, дерматитами, раком і крабами. Правди ви не прочитаєте тому що в ній ніхто не зацікавлений матеріально. Один факт: виробники, облицьовують поверхні і крайки ДСП захисною плівкою або шпоном, а всі отвори заклеюють (тобто шкідливість визнають, але захищають її від нас). Питання: чи згодні ви щоб вашу родину від шкідливих речовин захищала мега-міцна, супер-геметична … целофанова плівка?
Теж саме можна сказати про синтетичні лако-фарбові матеріали якими покривають “натуральні” меблі.
Дешеві меблі з клеєних стружкових плит обговорювати не будемо, тут все зрозуміло. Такі меблі небезпечні і недовговічні. Шви не заламіновані герметично (або ніяк не загерметизовані), тобто шкідливі пари виходить у повітря, а волога заходить всередину; клею в самій плиті недостатньо, вона з часом кришиться, а саморізи не тримаються і меблі розвалюются. Такі меблі не перестануть робити поки не з’явиться в Україну міцний середній клас який зможе дозволити собі заплатити за кухню не 1200-2000 грн. а хоча б тисяч п’ять.
Але є меблі з плит які коштують дуже дорого. Чому люди вибирають меблі з плит, якщо за ті ж гроші(або й дешевше) можна замовити цілісно-дерев’яні меблі, та ще й за своїм проектом? Тому-що такі меблі простіше виготовити. Масовість – дивіз століття. Знайти тямущого, непитущого теслю зараз стало складно, це ще одна причина. Але залишаються майстри і фірми що виробляють цілісно-дерев’яні меблі і наша майстерня серед них. Ми займаємося дизайном і виробництвом виключно натуральних ДЕРЕВ’ЯНИХ меблів, на замовлення. Каркас меблів “РіЧ” – дерев’яний, перегородки, підлога, задник меблів “РіЧ” – з натурального дерева, ну й фасади наших меблів – це масив натуральної деревини. Я повторююсь невипадково, адже багато хто виробляє, в лапках, натуральні меблі з дерева, роблячи дерев’яними тільки фасади; всередині ж все зроблено з того ж ДВП, ДСП, МДФ, фанери. “Майстерня колоритних меблів РІЧ”  виробляє цілісно-дерев’яні натуральні меблі.

(044) 232-69-67;

(044) 360-57-50;

(093) 850-33-34

——————————————————————————————————–


Дерево проти ДСП. Екологічне інтернет-есе.

Більшість людей не замислюючись замовляють і купують меблі з клеєних тирсо-стружкових плит (МДФ, ДСП, ДВП) і задоволені, якщо ви з таких то далі можна не читати – наша столярна майстерня колоритних меблів “РіЧ» не робить таких меблів.
Ми не використовуємо клеєних плит, ніде, ні для полиць, ні для задника, ні для фасадів. Нехай це звучить як тафтологія, але ми робимо дерев’яні меблі з натурального дерева, на 100%, всі частини і деталі, навіть фурнітура у нас, часто, дерев’яна і саморобна)) – ручки і фурнітура висувних ящиків.
Кому це треба зараз, за ​​часів пост-індустріальних суспільств, наноматеріалів і генднерної рівності? Та практично нікому. Просто нам так подобається, ТАК ми вважаємо правильним. Не більше … але і не менше.

Зараз розповім прості і парадоксальні речі, швидше за все ви це все і так знаєте, менше з тим:

Сировина для меблів:
1 / Дерево, поки росте, поглинає вуглекислий газ (головний парниковий), тобто вирощуючи сировину для дерев’яних меблів ми покращуємо екологію. У лісі приємно гуляти з собакою, але і без собаки теж нічого.
2 / Для виробництва пластикових меблі потрібен пластик, не знаю як саме його роблять але він точно не росте з землі, а ліс більше радує око ніж пластиковий завод.
3 / Для виробництва МДФ, ДСП і ТД використовують стружку/тирсу + клей. По-перше екологічність клею викликає великі питання, але головне якраз по-друге – звідки береться стружка для виробництва клеєних плит. В Японії для цих цілей використовують відходи деревообробних підприємств, пилорам та інших столярних майстерень. Тобто там спочатку роблять дошки, з дощок меблі, а з відходів – ДСП. Тому в Японії багато меблів з натурального дерева і мало меблів з ДСП. У нас (СНД) не так. У нас колоди, що годяться і на дошки і на будівництво, просто всі підряд колоди, труть на тирсу, з тирси клеять ДСП, з ДСП збирають меблі. Ми не шукаємо легких шляхів.

Експлуатація меблів: статистики не бачив, але думаю, що меблі з дерева служать довше ніж пластикові і ДСПшні. Але це, швидше за все, мої забобони і ретроградне мислення, так що замнемо для ясності.

Утилізація меблів:
1 / В “гіршому” випадку дерево згниє, дерево можна переробити на ДСП (не у нас в країні, поки), дерево можна спалити і отримати тепло + парникові гази,(не більше, поглинених під час росту дерева)
2 / Пластик теж можна спалити … незрозуміло тільки навіщо. Можна переробити на низькоякісний пластик (не у нас в країні, поки), але швидше за все він просто буде валяться на полігоні твердих побутових відходів звалищі. І звалище це ще не найгірший варіант.
3 / ДСП теж можна спалити … в якійсь промисловій печі, ДСП виділить тепло і чорний отруйний дим. Цікаво скільки тонн ДСП спалюється в промислових печах в Україні в рік? П’ять? Десять? А скільки викидається на смітник?
N.B. У автора будинку пічне опалення, і, нажаль, деревно-стружковими плитами він не топить – смердить.

Дуже шкода що любителі красивих недерев’яних меблів не прочитають цей текст, ну так їм він і не цікавий.